fbpx

Mezoterapi

Mezoterapi; ağrılı hastalıkları, vücutta bulunan yere lokal olarak uygulanan mikro enjeksiyonlar yoluyla kontrol altına alan, ya da tedavi eden bir tıbbi uygulamadır. Latince “meso=orta” ve “terapi=tedavi” kelimelerinden meydana gelmiş olup, “orta deri tedavisi” anlamındadır.

Mezoterapi çok ince ve kısa iğne uçları kullanılmak suretiyle uygulanan bir yöntemdir. Mezoterapide ilaçların buradan emilimi çok az olduğu için, sistemik dolaşma ilaç geçimi de yok denecek kadar azdır. Yapılan enjeksiyon sayısı, hastaya, hastalığa ve enfeksiyonun yapılacağı bölgenin anatomisine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Mezoterapi ile Hangi Tedaviler Uygulanır;
Selülit,bölgesel zayıflama,
Saç dökülmesi ve saç canlandırma
Yüz gençleştirme ve cilt gençleştirme,
Çatlak, yara izleri
Leke tedavisi,
Aktif akne ve akne izlerinde,
Güneşe ve yaşa bağlı cilt problemlerinde kullanılmaktadır.

MEZOBOTOX;
Bilindiği gibi BOTOX uygulamaları, kaş arası, göz etrafında kaz ayakları, alın ve derinleşmiş mimik çizgileri için yapılan bölgesel uygulamalardır. Mezobotoxun klasik botox uygulamalarından farkı, düşük dozlarda tüm alana yüzeysel olarak uygulanmasıdır. Mezobotoxun derin kaslar üzerinde etkisi olmadığından, ifadenizde değişiklik olmadan yüzeyel ince çizgilenmelerde azalma sağlamaktadır.
Mezobotox yüz bölgesi, dekolte, boyun ve ellerde antiaging etkiyi sağlamak, derinin yüzeysel katmanlarını gençleştirmek ve yaygın ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesini sağlamak, cildin sebum salgısını düzenlemek için uygulanmaktadır. Özellikle yağlı ve akneli ciltlerde cildin sebum salgısını azaltmak için kullanılan tedavi prosedürlerinin arasında başarılı bir şekilde yerini almıştır.

Mezoterapi seansları yapılacak cilt tedavisine göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak 3 – 10 seans uygulanmaktadır. Seans aralıkları minumum 7 gün maksimum 15 gün olmalıdır. Mezoterapi ve türevleri uygulama sonrası kişinin, cilt hassasiyetine göre ciltte kızarıklık veya enjeksiyona bağlı olarak küçük morluklar oluşabilir.

Prof. Dr. Ümit Taşkın'a Ulaşın

Merak ettiğiniz, danışmak istediğiniz veya sormak istediğiniz sorular varsa çekinmeden ulaşabilirsiniz.

İletişim Formu

2017 - umittaskin.com All Rights Reserved. Tasarım: Ersin BAŞAR